90 (212) 210 10 10

Antrenörlük Eğitimi

Bölüm Hakkında

Hızla gelişen ve giderek büyüyen bir öneme sahip olan spor bilimi alanında gereksinim duyduğu nitelikli elemanları ve yöneticileri yetiştirme amacıyla yola çıkan bölümümüz, bu amaca yönelik bir ders programı uygulamaktadır. Okulumuz sektörün İhtiyaçlarına göre ders programlarını belirleyip, programda hareket ve antrenman bilgisi, spor fizyolojisi, spor biyomekaniği, sporcu beslenmesi, sporda yetenek seçimi, anatomi ve kinesiyoloji, sporda beceri öğrenimi, spor psikolojisi, spor sosyolojisi gibi teorik ve bireysel sporlar takım sporları gibi uygulamalı dersler öğretilerek geleceğin antrenörlerini tam donanımlı olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Antrenörlük Eğitimi Bölümü Programında çağdaş felsefeye sahip ders programlarını teknolojik eğitim araç ve gereçlerinin yardımıyla yürüterek, derslerin ve uygulamaların öğrencilerimiz için çok daha verimli ve etkili olması hedeflenmektedir.

 

Çalışma Alanları

Antrenörlük Eğitimi Bölümü mezunları, üniversitelerde, yerel yönetimlerde, amatör ve profesyonel spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında spor uzmanı olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda antrenör ve yardımcı antrenör olarak çalışabilirler. Ayrıca bu bölümden mezun öğrencilerimiz atletik performans koçu olarak spor takımlarında, bireysel antrenör olarak özel spor salonlarında, fitness merkezlerinde çalışabilmektedir. Son yılların yükselen alanlarında biri olan scouting ve maç performans analisti olarak da profesyonel ve amatör takımlarda görev yapabilmektedir.

 

Dersler Hakkında

Antrenörlük Eğitimi bölümü sektörün İhtiyaçlarına göre ders programlarını belirleyip, programda hareket ve antrenman bilgisi, spor fizyolojisi, spor biyomekaniği, sporcu beslenmesi, sporda yetenek seçimi, anatomi ve kinesiyoloji, sporda beceri öğrenimi, spor psikolojisi, spor sosyolojisi gibi teorik ve bireysel sporlar takım sporları gibi uygulamalı dersler öğretilerek geleceğin antrenörlerini tam donanımlı olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi içerikleri için tıklayınız.

 

ÇAP Yapılabilecek Anadal Programları

Antrenörlük Eğitimi anadal programından Çift Anadal yapılabilecek ikinci anadal programları;

  • SPOR YÖNETİCİLİĞİ
  • REKREASYON

Antrenörlük Eğitimi anadal programından Meslek Yüksekokulu Çift Anadal yapılabilecek ikinci anadal programları;

  • SPOR YÖNETİMİ
  • İŞLETME YÖNETİMİ

Antrenörlük Eğitimi BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ELEMANLARI

Antrenörlük Eğitimi BÖLÜMÜNDE DERS VEREN DİĞER ÖĞRETİM ELEMANLARI

Apply Nişantaşı